****////HePsi FaN SoKaĞı\\\\****
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
****////HePsi FaN SoKaĞı\\\\****

Hepiniz hoşgeldiniz..Umarım sitede eğleniriz!!!Burada Hepsi kızlarıyla ilgili herşey olacak :)

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

hepsiyle röportaj

YazarMesaj
gülçinkoliq
Admin
gülçinkoliq

Kadın
İş/Hobiler : voleybol oynamak
Lakap : şekeriçe

hepsiyle röportaj Empty
MesajKonu: hepsiyle röportaj   hepsiyle röportaj Icon_minitimePerş. 10 Tem. 2008 - 12:34

ÇIZGI FILMLERE HALA MERAKINIZ VARMI?
cemre:ben bayilirim.hepsini hala izliyorum.

eren:ben sirinler hastasiyim.eski çizgi filmler daha güzeldi.

gülçin:en çok sünger bobu seviyorum.

yasemin:eskisi kadar yok ama tom ve jerry ve tazmanya canavarini severim.

ANNENIZIN EN SEVDIGI YEMEGI?
gülçin:mercimek,kereviz

eren:yufkanin içinde etli bi yemek yapardi.bide sütün içine meyve dolduururdu.

cemre:kavurma

yasemin:brokoli

EN SEVDIGINIZ SARKI?
yasemin:nedenini sorma

cemre:nedenin sorma

eren:çok güzelsin

gülçin:durdur

YENI ALBÜM NE ZAMAN?

eren:Nisan-Mayis gibi.ayni tarz ama daha haraketli.

KÜÇÜKKEN LAKAPLARINZ VARMIYDI?
gülçin:ögretmenim bana çubuk kraker derdi.

yasemin:çok esmer oldugum için masaci derlerdi.
KÜÇÜKKEN NOEL BABADAN ISTEDIKLERINIZ VARMIYDI?
cemreony atlardan isterdim

gülçin:noel babayi görmek isterdim

eren:uyandigimda çam agacinin altinda hediye paketleri istedim.

yasemin:barbie evleri isterdim.zaten annem almisti.halada duruyor.
NEDEN ÇOCUKLAR SIZI SEVIYOR.

eren:dogaliz.birde müzik piyasasinda en yakin hissettikleri biziz.

gülçin:biz yasitlarimiz gibi içimizdeki çocugu saklamaya çalismiyoruz.

Dört müthiş kız!.. Hangisi? "Hepsi!.."

HINCAL ULUÇ:
Bu kızlara bayıldım. Her sabah güne "Hepsi" ile başlıyorum.. Dört genç kız dünya tatlısı şarkılar söylüyorlar. Nasıl bir neşe akıtıyorlar insanın içine.. Çocuksu havaları içini ısıtıyor insanın hemen.. Gazeteye keyifle ıslık çalarak giriyorum adeta.. Ve günüm artık keyifli geçiyor.. Nerden çıktı bu kızlar bilmem.. Bildiğim.. Harika, gerçekten harikalar.. En bayıldığım şarkıları da " Özgür değilim.." "Her manada yalnızlıktır" diyorlar.. "Kredi kartımın borcunu ödedim/ Özgürlük bu" diyorlar.. Daha ne şeker şeyler diyorlar..
"Yalan" sanki benim ağzımdan yazılmış.. Altı yıl sonra beni bırakıp giden sevgilime bir şarkı ithaf etsem bu olurdu. Demek durum bana has değil. Hep böyle oluyor.. Bir yığın yalana yıllarca inanıyor, terk edilince şarkı yazıyoruz.
"Bugün bu kızları yazacağım.. Göklere çıkaracağım" dedim içimden, bu sabah kimbilir kaçıncı kez dinlerken. Geldim baktım.. Pop müzik yardımcım Can'ın yazısı bilgisayara girmiş bile.. Uzun zamandır suskundu.. "Yazacak pek bir şey yok" diyerek.. "Hepsi" onu da coşturmuş, benim gibi.. İşte Can'ın yazdıkları..

EREN:çok ciddi bir saglik hastaligi geçirmekten çoooook korkuyor.(ALLAH KORUSUN)

CEMRE:sevdiklerini kaybetmekten çook korkuyor!!!

YASEMIN:karanliktan çook korkuyor.Sakatlanip dans edememekte en büyük korkularindan biri.(allahim ya bu kizlar takmis hastaliga.allah korusun)

GÜLÇIN:yanlis anlasilmak ve yalan en büyük korkusu onun.(kim korkmazki?)

Dört genç kızdan kurulu vokal grubu Hepsi, albümü çıkmadan önce televizyon kanallarında dönen klibi "Olmaz Oğ..."la dikkat çekti. Söz ve müziği Mete Özgencil'e ait olan parça, "Kim bu kızlar, nereden çıktılar?" sorularına neden oldu. 12 yıldır arkadaş olan dörtlü "Hem şarkı söyleyip hem de profesyonel olarak dans eden ilk müzik grubu biziz" diyor ve ilk R&B albümünü kendilerinin yaptığını iddia ediyor. Yıllarca klasik bale eğitimi aldıktan sonra bu tarz bir albüm yaptıkları için konservatuvardaki hocalarından biraz korkuyorlar.
Eren, Yasemin, Cemre ve Gülçin'den kurulu olan Hepsi'nin albümü Stardium Müzik'ten çıktı. Bakalım hocaları korktukları gibi klasik balenin dışında bir iş yaptıklarından ötürü onlara kızacak mı?

Sizi tanımakla başlayalım...
Eren: 21 yaşındayım. Ortaokul ve liseyi Mimar Sinan Üniversitesi Klasik Bale Bölümü'nde okudum. Şimdi de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümü'nde öğrenciyim.

Yasemin: 19 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü'nde ilk yılım. Ortaokul ve liseyi diğer arkadaşlarım gibi Mimar Sinan Üniversitesi Klasik Bale Bölümü'nde okudum.

Gülçin: 20 yaşındayım. Mimar Sinan Üniversitesi'nde bale okuduktan sonra üniversitede modern dans bölümüne geçtim.

Cemre: Ben de 20 yaşındayım. Ortaokuldan beri Mimar Sinan Üniversitesi'nde klasik bale eğitimi alıyorum. Şimdi de ikinci sınıftayım.

Böyle bir vokal grubu kurma fikri nasıl ortaya çıktı?
Eren: Dört-beş yıldır her hafta cuma günü Cemrelere gidiyorduk. Yabancı kız ve erkek gruplarının hayranıydık. Özellikle de Back- street Boys'a bayılıyorduk. Onlarla yatıp kalkıyorduk. Şarkılarını ezberleyip Cemre'nin evinde küçük konserler veriyorduk. O evi seçmemizin nedeni de Cemre'nin annesinin mesleğinin menajerlik olmasıydı. Onun annesinin dikkatini çekmek için elimizden geleni yapıyorduk. "Bize albüm yapın" diye ısrar ediyorduk.

Cemre: Annem belki bizim farkımıza varır diye bekleyip durduk. O da sürekli "Daha çok küçüksünüz. Sabredin" diyordu. Bekledik, oldu. Şimdi menajerliğimizi o yapıyor zaten.

Grubun adı neden Hepsi?
Cemre: Çünkü biz bütünüz.

Gülçin: Daha da açarsak; hepsi akademik bale temelli dansçılar, hepsi dans ediyor, hepsi şarkı söylüyor, hepsi arkadaş, hepsi birlikte büyüdü.

Neden R&B'yi tercih ettiniz? Pop müzik yapmanız belki albüm satışlarınızı daha yükseltebilecek bir seçenek olurdu.
Gülçin: Yıllardır bu müziği dinliyoruz. Vokal yapmayı seviyoruz ve R&B de bizim vokal anlayışımızı içeren bir müzik tarzı. Yapmak istediğimiz tek müzik R&B idi. Böylece Türkiye'deki ilk R&B albümünü de biz yapmış olduk. Çocukluk hayalimiz gerçek oldu.

"Sözler gençlerin ağzına takılabilecek cinsten"
Bale eğitiminden sonra bu tür müzik ile dans etmek zor oldu mu?
Eren: Hayır. Hem klasik hem de modern dans eğitimi almış olmak bizim için avantaj. Bu yüzden R&B yaparken zorlanmıyoruz. Ama bu tarz dansı daha iyi yapabilmek için koreograflarla çalıştık. Klibe Candaş Baş'la hazırlanmıştık. Şimdiki koreografımız ise Fulya Güney.

Klipteki ve albüm kapağındaki kıyafetleriniz de tam yabancı kliplerde gördüğümüz R&B sanatçıları gibi. Günlük hayatta da böyle mi giyiniyorsunuz, yoksa bu pazarlama için yapı... bir taktik mi?
Yasemin: Tüm kıyafetlerimizi Ümit Ünal hazırlıyor. Günlük hayatta fotoğraflardaki gibi çok farklı giyinmiyoruz. Gardırobumuz spor kıyafetlerle dolu. Albüm çekimleri için topuklu ayakkabı giyelim dedik ama yürümeyi beceremedik. Spor ayakkabı yerine topuklu ayakkabı giyince komik görünüyoruz.

Çıkış parçanız "Olmaz Oğ..."ın nakaratı "Hiç bana bakma olmaz oğ... / Sen kendine ısmarlan / Hiç bana bakma olmaz oğ... / Başkasına yuvarlan". Siz de böyle sözler kullanıyor musunuz muhabbetlerinizde?
Cemre: Aynısı olmasa da bunlara benzer laflar kullanıyoruz. Bu albümde bizim yaşlarımızdaki genç kızların günlük hayatta kullandığı laflar var. Albümdeki sözlerden pek çoğu dinledikçe gençlerin ağzına takılabilecek cinsten.

Şu sıralar hangi sanatçıları takip ediyorsunuz?
Cemre: Blue, Jennifer Lopez ve Usher. Onların sadece albümlerini değil kliplerini ve sahne şovlarını da takip ediyoruz. Bir araya gelip saatlerce konser kaseti izliyoruz. Dans çalışıyoruz. Albüm için hem şan hem de dans dersi aldık. Okuldan çıkar çıkmaz yine prova yapıyoruz.

"Hocalarımızın bizi görmek istediği yer AKM sahnesi, konser sahnesi değil"
Sizin şarkılarınızın Türkçe olmasının dışında diğer R&B parçalarından ne farkı var?
Gülçin: Türk ağırlıklı R&B yapmaya çalıştık. R&B'ye güzel tatlar kattık. Yurtdışında Hint müziğini bile R&B ile karıştırdılar. Biz de bazı parçalarımızda darbuka, ney ve tef kullandık. Bir parçamızda da tango ile R&B'yi birleştirdik.

Yasemin: Albümde R&B altyapısı var ama bizi Türklerin dinleyeceğini unutmadık. Parçaları ne kadar Batı gırtlağında okumuş olsak da içine Doğu'dan da bir şeyler eklemeyi ihmal etmedik.

Hocalarınız ne diyor bu tip bir albüm yapmanıza? Tepki gösterenler var mı?
Gülçin: Albüm henüz çıkmadığı için çoğu olayın farkında değil. Açıkçası onların tepkilerinden korkuyoruz. Klasik bale eğitimi aldıktan sonra böyle bir iş yapmamızı eleştirebilirler. Onların bizi görmek istedikleri yer konser sahnesi değil, AKM sahnesi çünkü.

Eren: Klasik bölümdeki insanların modern şeylere bakış açıları dar. Klasik balenin dışında pek bir şey yapmamızı istemiyorlar. Biz bir de üstüne R&B albümü yaptık.

Türkçe albüm tamam. Peki ilerisi için İngilizce bir albüm projesi var mı?
Yasemin: Evet. Bize özgü müzik aletlerini katarak İngilizce R&B albümü yapmak istiyoruz. Hatta bunun için İngilizce derslerine başladık bile.

'Hepsi' ne Britney Spears taktigi Güzel, yetenekli ve basarililar... "Olmaz oglan" isimli sarkilariyla adini duyuran 'Hepsi' grubu 18-21 yasinda dört kizdan olusuyor. Aralarinda Mete Özgencil ve Süleyman Yüksel'in oldugu güçlü bir ekiple yola çikan grup, son klibinde pop yildizi Britney Spears'a da koreograflik yapan Selatin Kara ile çalisti.

Küçük küçük kizlar sarkici oldular

Yaslari 18-21 arasinda degisen 'Hepsi' grubu son günlerde adindan sikça söz ettiriyor. Bale ve ses egitimi alan dört genç kiz hayli iddiali.
Sadece görüntüleriyle ya da danslariyla begeni toplayan gençlerin bir araya gelip müzik grubu kurmalari pop tarihine hiç de yabanci olmayan bir durum. "Çitir Kizlar" ya da "Venüs" buna verilebilecek en iyi örnek. Simdilerde bu kizlara benzer bir grubun "Olmaz Oglan" isimli klipleri televizyonlarda dönüp duruyor. Aslinda Cemre, Eren, Yasemin ve Gülçin isimli dört genç kizdan olusan Hepsi grubunu geçmisteki kötü örneklerine bakip bir yargida bulunmak tamamen haksizlik olur. Çünkü hem sesleri hem danslari hem de albümün alt yapilari açisindan seleflerinden çok farklilar.
BRITNEY SPEARS DANSI Ilk kliplerinde giydikleri kiyafetler ünlü tasarimci Ümit Ünal'a ait. Sarkinin klibi ayni zamanda bestecisi Mete Özgencil tarafindan çekildi. Bu klipteki koreografi ise Sertab Erener'in Eurovision'da birincilik kazandigi sarkiya dans koreografisi yapan Candas Bas'a ait. Ikinci kliplerinde onlara koreografi hazirlayan kisi ise ayni zamanda Britney Spears ile çalismis olan Selatin Kara. Yani Hepsi grubuna sadece bu açidan bakildiginda bile dört ayagi yere basan saglam bir proje oldugu görülüyor. Tüm bunlarin disinda, en önemlisi ise yaslari 18 ile 21 arasinda degisen grubun tüm elemanlarinin çocukluklarindan beri bale ve ses egitimi almis olmalari. Üstelik bale egitimleri hali hazirda akademide devam ediyor. Hepsi'nin tüm elemanlari tabir-i caiz ise çocukluklarindan beri "kanka". Dansedip sarki söylemek ise hepsinin çocukluk hayali. Ancak onlarin bu isteklerinden haberdar olan aileleri san egitimi almalari için ellerinden geleni yapmislar. Üstelik ekip elemanlarindan birinin annesinin menajer olmasi onlarin bu piyasanin içinde büyümelerini saglamis. Evde kendi aralarinda sarki söyleyen ve danseden grup elemanlari, birgün kendilerini Zerrin Özer'in konserlerinden birinde ön grup olarak bulmus. Bu durum birkaç kez tekararlanmis. O dönem herkesin ilgisini çeken bu çitir kizlara albüm yapmak isteyenler de olmus ama onlar yaslari geregi bunu kabul edememisler. Taa ki 3 yil öncesine kadar... Yaklasik 2 buçuk yil önce Mete Özgencil ve Süleyman Yüksel'in söz ve besteleriyle stüdyo kayitlarina baslamislar. Albüm yaklasik bir ay önce Stardium müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldiginda herkes "Yine mi bir kizlar grubu" nidalari atmisti. Ancak ilk klipleriyle birlikte onlarla ilgili tüm önyargilar da çöpe gitti. Yaptiklari müzigi R&B olarak yorumluyorlar. "Bir" isimli albümlerinde tango ya da farkli müzik ögeleri de bulunuyor ancak alt yapilari yine R&B. Dans edip R& B söyleyen ilk kiz grubu olduklarini söyleyen grup elemanlari simdilik egitimlerine ara vermek gibi bir düsünceleri olmadigini özellikle belirtiyor.
ISIM BABASI METE ÖZGENCIL Grupta bir tek Eren'in erkek arkadasi var. "Albüm çiktiktan sonra aileleriniz gece hayatiniza karismaya basladi mi?" sorusuna Gülçin; "O kadar yogunuz ki disariya bile çikamiyoruz. Ancak simdiye kadar ailelerimizden aldigimiz disiplin neyse o devam ediyor. Ekstra bir baski görmüyoruz" diyor. Albümleri ve sarkilar büyük ilgi gören Hepsi grubunun isim babasi da çocukluklarindan beri tanidiklari Mete Özgencil. Özgencil onlara farkli isim alternatifleri sunmus. Onlar da içlerinde en çok "Hepsi" isimini sevmisler. Ekibe röportajlar esnasinda en çok sorulan soru ise ilerde dagilip dagilmayacaklari olasiligiymis. Ancak onlar kendilerinden çok eminler. Eren; "Çocuklugumuzdan beri çok yakin arkadasiz. Sonuçta dört farkli kisilik sözkonusu. Bazilarimiz sesiyle bazilarimiz dansiyla ön plana çikabilir. Hiçbirimizin buna itirazi olmaz. Kimse kimseyi kiskanmiyor" diyor. Henüz kendi besteleri yok ama bir sonraki albümlerinin de R&B olacagini söylüyolar
http://hepsigrubum.benimforum.org

hepsiyle röportaj
1 sayfadaki 1 sayfası